Pripraví kauza Dobytkár Slovensko o fondy EÚ?

Kauza Dobytkár a fondy EÚ

Európsky úrad pre boj proti podvodom OLAF v spolupráci s Európskym parlamentom zorganizoval na štvrtok 29.10.2020 od 11.30 oficiálne vypočutie kvôli kauze Dobytkár SMERáckeho oligarchu Bödöra z Nitry. Podľa obvinenia sa desaťročie bohapusto vypaľovali slovenskí farmári, čoho dôsledkom je, že polia sú zanedbané, potraviny kupujeme od LIDL a KAUFLAND Poľsko a Nemecko a keď by bude najhoršie, možno nebude čo jesť. Áno, podľa pravidiel EÙ by Slovenská republika mala byť na 5 rokov vylúčená z čerpania fondov EÚ. Ale o tom nám nikto radšej ani muk. Dosť máme vládneho testovania a zodpovednosti…

Slovensko potrebuje riešenia. A preto vyčerpanej vláde prichádza na pomoc Pirátska Strana – Slovensko a pred OLAF a Európskym parlamentom zachraňujeme, čo sa zachrániť dá a to vďaka tomu, že sme členom medzinárodnej siete Pirátov v EÚ a aj vďaka bratom Čechom, ktorí u nás toto nechcú dopustiť.

Nečakáme ani slávu ani ódy. Ide o to, že premiér nevie po anglicky a nerozumie tomu, že zákony v EÚ platia. Tak nám hrozí, že o ten plán obnovy prídeme skôr, ako nám ho dajú. Prečo? Pretože Fico kradol a Matovič vidí len svoje tlačovky.
Bohužiaľ EÚ si ctí medzinárodné právo a to sme sklamali. Nie Bödör, ale mu všetci. Tridsať rokov mlčíme, lebo tak nás učili rodičia. Ak Tí hore kradnú, nemáme to vidieť. Skrátka mlčíme.

Naozaj je to správne? Ale preto naše deti idú zo Slovenska študovať preč.

My slovenskí Piráti sme sa rozhodli, že to tak nenecháme.

Takže k veci, EÚ sa rozhoduje, že:

  • Variant 1: Ako doteraz nechá kradnúť oligarchov dosadených vládou a jej sponzormi. Áno, Tí sa teraz vymenia za mladších. A zmení sa čo? Číslo účtu toho, kto si love užije v blahobyte. Ktovie prečo to dodnes v EÚ tolerujú, aj keď o tom vedia. Sú mafiáni pri moci aj v starých členských krajinách? Dúfame, že nie.
  • Variant 2: Slovenská republika príde o právo čerpať fondy EÚ na 5 rokov, v súlade s európskym právom. To by nám určite pomohlo vytriezvieť a naučiť sa vážiť si peniaze. Ale v čase Korony, by nás to pochovalo.
  • Variant 3: Neprídeme o peniaze, ale prídeme o administráciu schvaľovania a financovania projektov na 5 rokov a tú preberie Brusel. Zamestnanci našich štátnych agentúr eurofondov sa nemusia báť. Ich vedomosti krajina vie využiť tak, aby boli kontrolórmi výberu daní a odvodov. Ale tu moc predbiehame. Až po najbližších voľbách do parlamentu, keď Piráti prídu robiť poriadky s krajinou.

 

Kontaktujte nás