Výzva na odvolanie ministra financií SR Igora Matoviča

Slovensko čakalo veľmi dlho na zmenu politickej scény. V parlamentných voľbách v roku 2020 sa toto očakávanie konečne stalo skutočnosťou. Ako si všetci dobre pamätáme, novú vládu už od začiatku sprevádzali rôzne nezhody a konflikty spôsobované najmä bývalým premiérom Igorom Matovičom. Jeho spôsob vykonávania politiky vyústil prednedávnom, do takmer mesiac trvajúcej hlbokej vládnej krízy, z ktorej jediným možným východiskom bolo odstúpenie Igora Matoviča z postu premiéra SR. Igor Matovič si uvedomil vážnosť situácie a následky svojho konania, až keď podalo demisiu 6 ministrov jeho vlády /čo sa zatiaľ nestalo v celej histórií samostatnej SR/ a svojím konaním tak takmer spôsobil pád vlády. To by znamenalo predčasné voľby a návrat skorumpovaných politikov prepojených na organizovaný zločin. Odstúpenie Igora Matoviča z postu premiéra /na základe tlaku jeho koaličných partnerov/ a jeho vymenovanie za ministra financií, malo byť z jeho strany jednoznačne vnímané, ako memento, že všetko má svoje hranice.

Konanie Igora Matoviča v posledných dňoch, jednoznačne dokazuje jeho neschopnosť vnímať realitu a znova a znova poškodzuje postavenie SR na medzinárodnej úrovni. Igor Matovič aj ako minister financií, prekračuje rozsah svojich právomocí a kompetencií, porušuje diplomatické protokoly, neinformuje ostatných členov vlády o svojom konaní a koná len podľa svojho uváženia, bez ohľadu na následky. Ako občania SR rovnako vyjadrujeme vážne znepokojenie a obavu z toho, že Plán obnovy SR v znení, v akom bude do konca apríla 2021 zostavený a odoslaný Európskej komisii, nemôže spĺňať očakávania a požiadavky na kvalitu a hlavne štrukturálne reformy, ktoré majú túto krajinu posunúť dopredu. Súčasne sa obávame, že v dôsledku vymenovaných problémov, by mohol byť Plán obnovy SR zhotovený, nie na základe potrieb spoločnosti, ale na základe finančných záujmov podnikateľských a iných subjektov stojacich za súčasnou Vládou SR, resp. ich jednotlivými členmi.

Takéto konanie ministra financií, ako člena vlády bolo, je a bude neprípustné a pre všetky uvedené dôvody, Vás opätovne vyzývame, aby ste ho odvolali.

Slovensko potrebuje konečne v tejto ťažkej dobe začať riešiť problémy a nie naprávať dôsledky nesprávnych rozhodnutí a konania Igora Matoviča.

Príloha:  Výzva na odvolanie ministra financií SR z dôvodu poškodzovania záujmov Slovenskej republiky a Európskych spoločenstiev a dôvodná obava o znenie Plánu obnovy SR v súčasnom znení pod vedením rezortu financií Igora Matoviča >>

Foto: canva.com

Kontaktujte nás